ARAKLI HABER | Trabzon Araklı'nın İlk ve Tek Haber Sitesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 02:54
Advert

Size Yazıklar Olsun!

Seyfullah Aksoy
Seyfullah Aksoy
Giriş Tarihi : 19-03-2022 19:02

 Bir yandan Çaykur Rizespor maçını sabırsızlıkla beklerken, bir yandan da komşu ekibinin zor durumunu aklıma getirip bu maçı kaybetmeleri halinde muhtemelen küme düşecekler. Trabzonspor hemen hemen şampiyonluğunu garantilemiş, 3 puanı Rizespor alsa, komşumuzun takımı ligde kalsa şeklinde iç geçiriyordum. Birçok Trabzonspor taraftarının aynı düşüncede olduğunu tahmin ediyorum ama karşımızda bu derece Trabzon’a düşman bir kitlenin var olabileceğini hiç tahmin etmemiştim.
Yıllardır Trabzonspor’a mobing uygulayan 3 İstanbul takımının, bu yıl yaşadığı hezimetin acısını Rize’de çıkarırcasına Didi Stadyumunda ve sosyal medya hesaplarında ağza alınmayacak hakaret ve küfürleri havada uçuşuyor.  “Merhametten maraz doğar” diye boşuna söylememişler. Benim gibi düşünen Trabzonspor taraftarları 3-2lik yenilgimize “her şerde bir hayır vardır” şeklinde bakabilirler. Muhtemelen bu galibiyetle bile ligin dibine demir atan bu takım layık olduğu yere gidecektir! Her küme düştüklerinde “bizi Trabzonspor düşürdü” şeklinde yakınmalarının cevabını artık bugünden almış olacaklar.
Kendilerini Rizespor taraftarı zanneden bu insanlara “toz kayadan yel alır” sözünü hatırlatarak “yazıklar olsun” diyoruz.