2018’de Araklı’da İktidar Partisi Değişim İsterse Ne Olacak?
Seyfullah Aksoy

2018’de Araklı’da İktidar Partisi Değişim İsterse Ne Olacak?

Bu içerik 1563 kez okundu.

Önümüzdeki dönemde Ak Parti kongreleri yapılacak. Ülkemizde birçok il ve ilçede belki de il ve ilçe başkanları değişecek. Ayrıca 2018 yılında yerel seçimler var.

Araklı’da mevcut belediye başkanı Recep Çebi 2018 yerel seçimlerinde aday gösterilecek mi?

Bu bir muamma…

Belki de Araklı için iktidar partisi tarafından yeni bir kan, yeni bir yüz aranacak. Mevcut Araklı Ak Parti ilçe başkanı Şaban Bıyık’ın yerine de başka bir yeni yüz istenecek. Tabi ki bunlar hep bir varsayımdan ibaret, belki de her iki siyasetçi için göreve devam kararı çıkacak.

Fakat hem Ak Partili belediye başkanı, hem de ilçe başkanı için değişim kararı çakarsa ne olacak?

Yıllardır ‘küçük olsun ama benim olsun’ zihniyetinin hakim olduğu Araklı’da hak eden hiçbir siyasetçinin öne çıkamadığını biliyoruz. Yıllardır bunun acısını tüm ilçe çekmektedir. Gerektiğinde ilçemiz için yumruğunu masaya vurabilecek bir siyasetçinin yokluğu hissediyoruz. Deyim yerindeyse ne kadar abidik kubidik pis iş varsa ilçeye kitleniyor! Bir Allah’ın kulu çıkıp ta sesini yükseltemiyor. Ak Parti teşkilatında olup da Recep Tayyip Erdoğan gibi dik duramayan hiçbir siyasetçi ilçemize yakışmıyor. 15 Temmuzda dik duramayan bir Erdoğan olsaydı şimdi Türkiye işgal altındaydı. Bu nedenle Araklı’da dik duramayan siyasetçinin işi olmamalı.

‘Sonunu düşünen kahraman olamaz’ şeklinde sevdiğim bir söz vardır. Yıllardır ilçenin aleyhine ama rant sahiplerinin lehine her şeye eyvallah diyen hiç kimse dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Araklı halkının yöneticisi olamaz.

Eğer değişim olacaksa karar alınmadan bugünden aday adayı olamaya korkacak siyasetçilerinde Araklı’da işi yok. Demokrasi, hak ve özgürlükler, barış kavramlarını dillerinden düşürmeyen  siyasetçilerin gereğini yapmalarını bekliyoruz.

 Çıkın bugünden aday adayı olduğunuzu açıklayın…

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun-Sarp Demir Yolu çağrısı
Samsun-Sarp Demir Yolu çağrısı
Taşönü Çöp Tesisinin Yapımı Bu Ay Başlıyor
Taşönü Çöp Tesisinin Yapımı Bu Ay Başlıyor