Advert
Advert
Vah Pazarcık!
Seyfullah Aksoy

Vah Pazarcık!

Bu içerik 1745 kez okundu.

22 Nisan'da Pazarcık’ta  Turizm Haftası etkinliği kutlanacak.

Acaba Araklı Pazarcık Turizm için gereken özellikleri taşıyor mu?

Bence taşımıyor.

Neden mi?

Birincisi yıllardır yazıp duruyoruz. Pazarcık sadece yaradan tarafından bize bahşedilen doğal güzelliklere sahip bir bölgemiz. Biz insanoğlu olarak yıllardır o güzellikleri yok etmek için elimizden geleni yapmadık mı?

Yaptık…

Güzelim ladin ormanını taş ocağı, yol veya HES yapımı nedeniyle yerle bir ettik. Bu gün övgüyle bahsedilen Pamuğun Gölü Şelalesini ve Karadere üzerindeki tarihi köprüleri yol yapacağız diye yok ettik. Derenin akarını HESlerden verip doğal yaşamı bitirdik. Karadere’nin kırmızı pullu alabalığının göç yollarını kapatarak neslini tehlikeye soktuk.

Başka Ne yaptık?

Yaz aylarında Pazarcık’a gelen yerli veya yabancı turistler o bölgede faaliyet gösteren işletmeler tarafından yontulacak kaz zannedildi. Altın yumurtlayan tavuk misali alabildiğine kazıklandı. Örneğin: 2 kilo et isteyen ziyaretçiye 1 kilosu koyun yağı olarak satıldı. Misafirler eti ızgaraya attıklarında yarısı eridi gitti. Etin yanında gelen garnitüre veya salataya bile para alındı. Bu nedenle bir gelen Pazarcık’a bir daha gelmedi.

22 Nisan'da Pazarcık’ta kutlanacak olan Turizm Haftası etkinlikleri öncesinde belediye başkanımız, kaymakamımız ve diğer yetkililerimiz bölgede incelemelerde bulunuyorlar. Kaymakamımız yeni geldi. Fakat Belediye Başkanımız Recep Çebi yıllardır burası için hayali projeler üretiyor! Sürekli sonu “cek,cak” cümleler ile  biten söylemlerde bulunuyor. İcraata gelince maalesef Pazarcık’ta henüz gerçekleşen hiçbir şey yok.

Aslında belki farkında değiliz ama Araklımız için büyük öneme sahip bu bölgemizi yıllardır elbirliği ile batırmaya çalışmamıza rağmen, bunu bir türlü başaramıyoruz.

Trabzon İl Kültür Müdürlüğüne Araklılı bir hemşehrimiz geldi, en azından bölgenin geleceği açısından bunu olumlu bir yönde kullanalım. Artık yetkililerimiz vatandaşa elle tutulur gözle görülür projelerden bahsetmek zorundadır.

Bu son şansımız olabilir?

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çebi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Başkan Çebi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
 Başkana Bayanlardan Destek
Başkana Bayanlardan Destek