EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-04-2022 17:30

Türev Şef den Araklılı Öğrenciye sürpriz

Ünlü şef Türev Uludağ, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla, aralarında Araklılı bir öğrencinin de bulunduğu beş öğrenciye en sevdikleri yemekleri pişirerek sürpriz hazırladı.

 Türev Şef den  Araklılı Öğrenciye sürpriz

Bakan Kasapoğlu ve Türev Uludağ şeften öğrencilere "anne yemeği" sürprizi
Türkiye'nin ünlü şeflerinden Türev Uludağ, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla Ankara’daki Hüseyin Gazi Yurdunda, beş öğrenciye en sevdikleri yemekleri "annelerinin tarifleriyle" pişirerek sürpriz hazırladı.
Türkiye'nin tanınmış şeflerinden Türev Uludağ, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın katkılarıyla Ankara’daki Hüseyin Gazi Yurdunda 5 öğrenciye annelerinin tarifleriyle yemekler pişirerek sürpriz hazırladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Türev Şef'in hazırladığı anne yemekleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen öğrencilere bir diğer sürpriz, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yemeğe katılması oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara’daki Hüseyin Gazi Yurdunda beş genci sevindiren bir projeye imza attı. Türkiye’nin ünlü şeflerinden Türev Uludağ, kendisinin de dahil olduğu projeyi, "Üniversite hayatı demek gurbet demek, gurbet demek, hasret demektir. Biz de bu hasreti biraz olsun dindirebilmek için Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ev sahipliğinde bir yolculuğa çıktık" sözleriyle ifade etti.

Beş şehir, beş yemek
Şef Türev Uludağ, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın katkılarıyla öğrenci yurdunda ailesini özlemiş, beş öğrenci için yollara düştü. Proje için Araklı - Trabzon, Akçakoca - Düzce, Doğanhisar - Konya, Gercüş - Batman, Süleymanpaşa - Tekirdağ olmak üzere beş farklı şehirde beş aileyi ziyaret eden Türev Şef, yaklaşık 8 bin 500 kilometre yol kat ederek, yurtta kalan beş öğrencinin, özlemle yanıp tutuştukları aileleriyle irtibata geçti ve bu öğrencilerin annelerinden en sevdikleri yemekleri öğrendi. Türev Şef’i büyük bir misafirperverlikle karşılayan ve evlerinde misafir eden aileler, Türev Şef aracılığıyla çocuklarına mesaj gönderdiler.  

Türev şef, Hüseyin Gazi Yurdunda beş öğrenciye anneleri tarafından gönderilen mesajlar eşliğinde onların en sevdikleri yemekleri anne reçeteleriyle servis etti. Gençler için bir başka sürpriz ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yemeğe katılması oldu. Ailelerinin gönderdiği mesajları izlerken duygulanan gençler ardından Bakan Kasapoğlu’nun mesajını izledi.

Bakan Kasapoğlu, video mesajında gençlere şöyle seslendi:

"Evinizden uzakta eğitim hayatını sürdürmenin ne kadar meşakkatli olabileceğini biliyoruz. Bizler, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt sistemini rahat etmeniz, yuva sıcaklığı yaşamanız ve sosyal hayatın bütün imkanlarından faydalanmanız mantığı ile harekete geçirdik. Sevgili anneler ve babalar çocuklarınıza kendi evlatlarımız gibi göz kulak olduğumuzdan lütfen emin olun. Değerli gençler tabi sizler bugün ne için buradayız diye düşünüyorsunuz. Biz sizlere bir sürpriz hazırladık. Türev şef annelerinizle birer birer görüştü. Onlara sizin en sevdiğiniz yemekleri sordu, onların tarifini aldı ve o tariflere göre de yemek pişirdi. Şimdi siz o yemekleri yiyeceksiniz, tadacaksınız. Hepinize afiyet olsun diyorum."

Gençler tam anne yemeklerini tadacakken Bakan Kasapoğlu, "Evet… Afiyet olsun, beni davet etmiyor musunuz? Türev Bey, yani birkaç kaşıkta biz ortak olalım" diyerek içeri girdi. Bakan Kasapoğlu’nu karşılarında görünce şaşıran gençler organizasyon nedeniyle yetkililere teşekkür etti.

Seyfullah AksoySeyfullah Aksoy