Şehr-i Araklı

Araklımız ile alakalı kapsamlı bir eser olan Şehr-i Araklı isimli kitabını çıkaran Eğitimci- Yazar Mehmet Akif Bal’ı ziyaret ettik. Bal kitaba olan ilgisizlikten rahatsız.

Şehr-i Araklı
Şehr-i Araklı Seyfullah Aksoy
Bu içerik 3432 kez okundu.

Araklı Haber köşe yazarı Eğitimci Ertuğrul Özgün ile birlikte İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı, Araklılı yazar Mehmet Akif Bal’ı makamında ziyaret ettik.

Araklı ile ilgili şimdiye kadar yayınlanmış en geniş kapsamlı eser olan Şehr-i Araklı’nın sahibi Bal, bizi sıcak bir ortamda karşıladı. Şehr-i Araklı ile ilgili düşüncelerini aldığımız Bal, esere hemşehrilerimizin ilgisizliğinden dertli.

Şehr-i Araklı  için birkaç yıl önce çalışmalara başladığını bildiğimiz hemşehrimiz, ilçe için elini taşın altına koymasına rağmen karşılığında almak istediği sadece biraz ilgi alakadan başka bir şey değil.

Şehr-i Araklı’ın içinde ilçe ile ilgili merak edilen hemen her şey mevcut. Araklı ile ilgili kapsamlı hiçbir eser bulamadığımız halde, ilçemizin tanıtımına katkı için sadece 1000 adet basılan bu esere bu şekildeki ilgisizliği hazmetmek mümkün değil.

Araklılıların ilgisizliğine rağmen bu güzel eserin 2. Kitabı için çalışmalara başlayan hemşehrimiz Mehmet Akif Bal’ı tebrik ediyoruz. İlçemiz için yaptığı bu faydalı eser için kendisine teşekkür ediyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koranavirüs Teşhisi Konan TV Programcısı Burak Akkul Yoğun Bakımda
Koranavirüs Teşhisi Konan TV Programcısı Burak Akkul Yoğun Bakımda
İyi Parti Araklı İlçe Kongresi Ertelendi
İyi Parti Araklı İlçe Kongresi Ertelendi