GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-06-2020 10:17   Güncelleme : 21-06-2020 22:54

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine gönderildi! Yarından itibaren maske takmayana para cezası!.

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (corona virüs) tedbirleri kapsamında 81 ile 'maske' genelgesi gönderdi. Valiliklere gönderilen talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara yarından itibaren 900 lira ceza kesilecek.

 İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine gönderildi! Yarından itibaren maske takmayana para cezası!.

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara yarından itibaren 900 lira ceza kesilecek.

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran'da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

YENİ PARA CEZALARI YARIN KESİLECEK

Bu kapsamda kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca ülke genelinde yaptıkları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi.

Yarın itibarıyla maske takma zorunluluğuna uymayanlara ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

48 İLDE MASKE ZORUNLULUĞU

Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

Mehmet ÖztürkMehmet Öztürk