SPOR
Giriş Tarihi : 10-06-2020 20:01   Güncelleme : 10-06-2020 20:11

TFF toplantısından 2 ve 3. Lig için karar çıkmadı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin akıbeti hakkında bugün 2 ve 3.Lig Kulüpler Birliği ile bir toplantı gerçekleştirdi.

TFF toplantısından 2 ve 3. Lig için karar çıkmadı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin akıbeti hakkında bugün 2 ve 3.Lig Kulüpler Birliği ile bir toplantı gerçekleştirdi. Riva’da yapılan toplantı 2 saat sürdü ve kesin bir karar çıkmadı.

Bilindiği üzere 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği ve Kırklareli Spor Kulübü Başkanı Volkan Can, 30 gün önce 2 ve 3. Ligdeki tüm Kulüplerin görüşünü almış ve Kulüplerin %91’i liglerin oynanmamasından yana görüş bildirmişti. Kulüpler Birliği yetkilileri TFF’den, ‘Gruplarında lider olanlar üst lige çıksın, Play-Off maçları oynatılsın ve küme düşme kaldırılsın’ şeklinde talepte bulunmuştu.

TFF, bu toplantıda 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliğinden yazılı olarak görüşlerini yineledi. Manisa FK, Tuzla, Sancaktepe, Buca ve Düzcespor takımları liglerin oynanmasını istediler. 10’a yakın 2 ve 3. Lig takımı çekimser kaldı.

Toplantı sonunda 2 ve 3. Ligler ile nihai kararın 25 Haziran’da verilmesi kararlaştırıldı. Kulüplerin bu tarihin çok geç olduğunu Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir söylemesi üzerine 15 ila 25’i arasında karar verilmesi uygun bulundu.

TFF’nin Riva Beykoz’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerindeki toplantıya Başkan Nihat Özdemir ile tüm TFF yöneticileri katılırken, istifa edeceği söylenen İsmail Erdem toplantıda yer almadı.

2.Lig ve 3.Lig Kulüpleri ise Birlik Başkanı Volkan Can, Cengiz Günaydın ve Celil Hekimoğlu ile temsil edildi. Toplantıda Amatör Ligler ise konuşulmadı.

Ali Kemal Demir

Mehmet ÖztürkMehmet Öztürk