GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2020 15:20   Güncelleme : 05-06-2020 19:02

Araklı'da lokanta ve kafeler denetlendi

Araklı Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık iki buçuk ayın üzerinde bir dönemdir kapalı olan 1 Haziran’dan itibaren ilçede tekrardan hizmet vermeye başlayan kafe, restoran ve çay bahçelerinde denetim yaptı.

Araklı'da lokanta ve kafeler denetlendi

Araklı Belediyesi ölümcül covıd-19 salgını ile mücadele kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Türkiye’de ölüm ve yeni vakaların düşüş göstermesi ile birlikte 1 Haziran’dan itibaren normalleşme sürecine girdiğimiz bu günden itibaren ilçede bulunan kafe, lokanta ve restoranlar Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetlendi.

Bu kapsamda Araklı Belediyesi ilçe genelinde normalleşme süreci hazırlıklarını sürdürüyor. Bu doğrultuda belediye Zabıta ekipleri salgın nedeniyle iki buçuk aydır kapalı olan kafe, lokanta ve restoranlarda denetleme yaptı iş yeri sahiplerine özellikle müşterilerden sosyal mesafeyi korumaları ve işçilerin eldiven ve maske takmaları okey, kâğıt ve tavla gibi oyunların oynanmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Recep Çebi, yaptığı açıklamada; normalleşme sürecinde sosyal mesafe ve maskeye dikkat edilmesi gerektiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Koronavirüs dolayısıyla iki buçuk aydır çok sıkıntılı bir dönem geçirdik. Allah’a şükür, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatın normalleşmesiyle ilgili attığı adıma paralel olarak biz de Araklı Belediyesi olarak lokantalar, kahvehaneler gibi işyerlerinde denetimlerimize başladık. Şu unutulmamalı; dünyada bu virüs bitmeden biz tedbirlerimizi elden bırakmamalıyız. Hijyene ve sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Araklı halkına uzun dönemde yaptıkları riayetlere ve tedbirler için teşekkür ediyorum.”

İşletme sahipleri de, belediyenin yaptığı denetimleri yerinde bulduklarını ve bu kapsamda bize sağladıkları hijyen desteği için de teşekkür ederiz. İfadeleri kullandılar.

Mehmet Öztürk / Araklı Haber

Mehmet ÖztürkMehmet Öztürk