SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-04-2020 00:54   Güncelleme : 17-04-2020 01:25

Korona İlacını Türk Doktor Mu Buldu?

Daha önce "İmmun Plazma Tedavisi" ile gündeme gelen Prof.Dr. Ercüment Ovalı, 1 aydır üzerinde çalıştıkları ilacın çok etkili olduğunu ve bir an önce hastaların klinik testlere alınması gerektiğini söyledi.

Korona İlacını Türk Doktor Mu Buldu?

Corona virüsüne karşı aşı ve ilaç çalışmaları yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Twitter'dan yaptığı açıklamayla müjdeyi verdi. Prof. Dr. Ovalı, corona virüse karşı çok etkili bir ilacın geliştirildiğini duyurdu.
Prof. Dr. Ovalı, Hürriyet köşe yazarı Nedim Şener'e verdiği ropörtajda, "Sadece bir ay içinde tüm dünya çalışmalarımızla nereye vardığımızı 23 Nisan’da görecek." demişti. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, "1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan'da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik.. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim." dedi.

Dornaz Alfa ilacını bulan Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir?

2018'de kan ve kök hücreden yapay deri üreterek Men of the Year Bilim Ödülüne layık görülmüştür. Ovalı, aldığı ödülü Eren Bülbül ve şehitlerimize ithaf etmiştir.

Seyfullah AksoySeyfullah Aksoy