GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2020 00:40   Güncelleme : 11-04-2020 16:24

Alemdar ailesi Kaymakamdan helallik istedi

Alemdar ailesi kendileri ile ilgili gerek yazılı, gerek görsel basın ve sosyal medya hesaplarında bilgileri dışında çıkan asılsız haberler'den sonra İlçe Kaymakamı Sn.Mehmet Nuri Çetin'i ziyaret etti.

Alemdar ailesi Kaymakamdan helallik istedi

Alemdar ailesi kendileri ile ilgili gerek yazılı gerek görsel, basın ve sosyal medya hesaplarında bilgileri  dışında çıkan asılsız haberler'den sonra İlçe Kaymakamı Sn.Mehmet Nuri Çetin’i ziyaret ederek üzüntülerini bellirttiler.

Yerel gazetede 09.04.2020 tarihinde yapılan habere göre, Trabzon Araklı Taştepe Mahallesinde bir gecekonduda yaşayan Aslı Alemdar ve eşi Mustafa Alemdar’dan edinilen bilgiye göre Kaymakamlık tarafından kendilerine evlerinden çıkmaları için ihtar yapıldığı, evi tahliye etmeleri gerektiği, gidecek yerleri olmadığı halde evlerinden zorla çıkartılmaya çalışıldıkları,  elektrik idaresince evin elektiriğinin kesildiği ve evi tahliye etmeye zorlandıkları iddia edilmişti.

Alemdar ailesi Araklı Kaymakamı Sn.Mehmet Nuri Çetin’i makamında ziyaret  ederek yerel gazetede çıkan asılsız haberlerle ilgili duydukları derin üzüntüyü kendilerine ileterek bu haberlerle yakından uzaktan ilgilerinin olmadığını ne amaçla, ne hedef alınarak yapıdığına bir anlam veremediklerini ayrıca   Araklı 'nın sevilen Kaymakamı Sn.Mehmet Nuri Çetin’in her zaman yanlarında olduklarını ileten Alemdar ailesi, helallik istedi.

Köksal Hasansayıoğlu / Araklı Haber  11.04.2020

NELER SÖYLENDİ?
@
Betül E 4 ay önce
Ailenin sorunlarını çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturan Kaymakamımızı ilgisi, alakası, yüksek duyarlılığı ve hassasiyeti için alkışlıyoruz. ????????????
RAH 4 ay önce
Kaymakamımız çok iyi bir insandır. İyi insanlar aramızdalar ve onları bulduğunuzda sımsıkı sarılalım. Bu devirde elmastan bile değerliler. En önemlisi de onlardan biri olmaya bakalım Kaymakamımız gibi.
İLİM İLİM İLİM 4 ay önce
Devlet idare etmek ahlâk ve adalet gibi iki temele dayandığı için tarih boyunca âlimler, devlet adamlarını ikaz etmişler, yazdıkları eserlerle onlara nasihat ve tavsiyelerde bulunmuşlardır. Bu tür eserlerin en meşhurlarından biri de yarım asırlık devlet adamlığı tecrübesine sahip Selçuklu veziri Nizamülmülk’ün Siyasetnâme’sidir. Vefatının üzerinden asırlar geçse de yaptığı tavsiyeler ve nasihatler hâlâ devlet idaresinde olmazsa olmazları bizlere aktarıyor.
1. Devlet, kolay kolay herkese nasip olmayacak büyük bir nimettir. Bu nimete sahip olan kimse, âhirette büyük bir külfetle de karşı karşıya olduğunu bilmelidir. Fırsat eldeyken devletin malını devlet için harcamalı, dünyalık yığmak yerine âhiret için hazırlık yapmalıdır. Kendisi son derece rahat yaşarken halkı yoksulluk çeken devlet adamını çetin bir hesabın beklediği çok açıktır. Hazret-i Ömer (r.a.) dahi bu azaptan korkuyorsa, diğerlerinin vay haline!
2. Devlet işlerinde vazife yapanlar, başkalarının hakkına çok kolay ulaşabildikleri, bütün gücü kendilerinde gördükleri için, yaptıkları her iş kayıt altında olmak zorundadır. Devletin vazifelendirdiği birisi, mazlumun, yetim ve fukaranın hakkını yerse, vay o devletin haline!

3. Herkes liyakatine göre değerlendirilmelidir. Kişide aranması gereken şey mal mülk değil hünerdir. Soyu sopu belli olan kimseler varken devlet vazifesi ne idüğü belirsiz olanlara verilmemelidir. Devletin bekası için, ehil olmayan kimselere iş buyrulmamalıdır. Bir kişiye birden fazla iş yükleyip, onlarca kişiyi işsiz bırakmak akıl kârı değildir. Devlet adamı bunun dengesini gözettiği sürece iyi bir devlet adamıdır. Aksi takdirde saltanatının zeval bulması çok yakın olacaktır.
4. Devlet işlerinde dini bütün, Allah korkusu olan, haram yemekten kaçınan bir yardımcıyı herkes ister. Ancak aksi durumda, yardımcı yerine bir casus beslenmiş olur. Bu da devletin bekâsını temelinden sarsacak mahiyette bir olumsuzluktur.
5. Devlet işlerinde vazife yapanlar, iyi ya da kötü olabilirler. Halk, iyileri hayırla anarken kötüleri nefretle yâd eder. Sevilen bir devlet adamı olmak varken, arkasından kin duyulan biri olmak akıllı kimsenin yapacağı iş değildir. Zira makam mevki geçicidir, kalıcı olan insanlık ve hayırseverliktir.
6. Devlet adamı zulmetmemeli, zulmetmiyorsa bile vazifelendirdiği adamların zulmedip etmediğini bilmelidir. Yoksa mazlumların ettiği ah, eninde sonunda dönüp kendisini bulacaktır.
7. Merhamet son derece güzel bir haslettir. İnsanoğlu yeri geldiği zaman merhametli olmayı da bilmelidir. Acıma duygusu Allah korkusuyla birleşince, adaletli bir devlet adamı ortaya çıkacaktır. Tarih kitapları, taş kalpli nice devlet adamının kalıcı olmadığını ısrarla yazarken bu gerçeğe işaret etmektedir.
ÖMER 4 ay önce
Farabi (890-950) bir eserinde iyi bir devlet adamında şu özelliklerin hepsi değilse de çoğunun bulunmasını gerekli görür:

Vücudu tam, organları sağlam olmalıdır.
Kavrayışı yüksek olmalıdır.
Hafızası güçlü olmalıdır.
Uyanık, zeki olmalıdır.
Güzel konuşmalıdır.
Öğretme ve öğrenmeyi sevmelidir.
Yemeye, içmeye ve kadınlara düşkün olmamalıdır.
Doğruluk ve doğruları sevmelidir. Yalandan, yalancılardan uzak olmalıdır.
Asil şeyleri sevmeli, dünya malına ihtiraslı olmamalıdır.
Adaleti ve adilleri sevmeli, zulüm ve zalimlerden nefret etmelidir.
Mutedil huylu olmalı, kendisinden adalet istenince inatçı olmamalıdır. Kötülük yapması istenince buna şiddetle karşı koymalıdır.
Azimli ve iradeli olmalıdır.

Farabi bunlardan başka devlet adamının şu yetenekleri de sahip olması gerektiğini belirtir:

Bilgili olmalıdır.
Önceki yöneticilerin koyduğu kuralları bilmeli ve tanımalıdır.
Kanun koyarken akıl ve mantığını kullanmalıdır.
Koyduğu hükümler, ülke çıkarlarından kaynaklanmalıdır.
Koyduğu kuralları güzel bir dille halka anlatmalıdır.

Araklı Kaymakamı Sayın Mehmet Nuri ÇETİN Beyefendi de iyi bir Devlet adamı olduğunu her fırsatta göstermektedir. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler...

muhammed akif 4 ay önce
Mevkiler önce Allah’a sonra Devlete karşı sorumluluktur ve büyüklük kuvvette değil, kuvveti yerinde kullanmaktır. Araklı Kaymakamı Sayın Mehmet Nuri ÇETİN Beyefendi sorunu öğrenir öğrenmez çözüme kavuşturarak Devlet adamlığını ve büyüklüğünü göstermiştir. Dertlere derman olmuştur, teşekkürü ve alkışı hak etmiştir. Allah yar ve yardımcısı olsun.
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK3469
 • 2Trabzonspor3465
 • 3Beşiktaş3462
 • 4Sivasspor3460
 • 5Alanyaspor3457
 • 6Galatasaray3456
 • 7Fenerbahçe3453
 • 8Gaziantep FK3446
 • 9Antalyaspor3445
 • 10Kasımpaşa3443
 • 11Göztepe3442
 • 12Gençlerbirliği3436
 • 13Konyaspor3436
 • 14Denizlispor3435
 • 15Çaykur Rizespor3435
 • 16Yeni Malatyaspor3432
 • 17Kayserispor3432
 • 18MKE Ankaragücü3432
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
Trabzon
Trabzon
RÖPORTAJLAR
Selçuk Çebi
Selçuk Çebi
ARŞİV ARAMA
bursa - görükle