MAHALLELER
Giriş Tarihi : 21-01-2019 15:23   Güncelleme : 21-01-2019 16:03

Zanike'de eve kamyon çarptı

Araklı Yiğitözü Mahallesi (Zanike) de sürücünün kontrolünden çıkan kamyonet önce elektrik direğine daha sonra bir evin direğine çarptı. Evin mutfak bölümü çöktü, araçta bulunan iki kişi yaralandı.

Zanike'de eve kamyon çarptı

Araklı Yiğitözü Mahallesinde sürücünün kontrolünden çıkan kamyonet önce elektrik daha sonra bir evin direğine çarptı. Kazada kamyonetteki iki kişi yaralanırken evin mutfak bölümü çöktü.
Araklı bağlı( Zanike) Yiğitözü Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada bir kamyonet, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce elektrik direğini devirdi daha sonra da bir evin direklerine çarptı. Beton parçalarının altında kalan kamyonetin içinde sıkışan sürücü, kaza yerine gelen itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı. Kamyonetin içinde bulunan diğer bir kişi ise kendi imkanlarıyla araçtan çıkarken, yaralılar 112 ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Maddi hasarın meydana geldiği evin mutfak bölümü çökerken Y. Özçiçek'e ait evde kimsenin olmayışı faciayı önledi. Mahalle sakinlerinden T.  Gümüştaş, kamyonetin virajı alamayarak eve çarptığını belirterek, "Kamyonetin içindekilerden birisi aracın içinde sıkışmıştı. İtfaiye hemen buraya gelerek yaralıları kamyonetin içinden çıkarttı. Evin sahibi şans eseri dışarıdaydı" dedi.
O. Özçiçek ise evin sahiplerinin şans eseri şehir dışında olduğunu dile getirerek, "Biz Trabzonspor'un maçını izliyorduk. Bir gürültü duyduk. Elektrik direğine çarptığı için bir ses çıktı. İlk önce bir şey anlamadık sonra elektrikler kesilince olayı anladık. Şans eseri evin sahipleri evde yoktu. Evin boş olması büyük bir şans. Kamyonetin yanına geldiğimizde şoförün çıkıştığını gördük yanındaki bayan kendi imkanları ile araçtan inmişti. İtfaiye ekipleri şoförü sıkıştığı yerden kurtardı. Şoförün ayağı kırılmıştı" ifadelerini kullandı.