EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-02-2020 16:01   Güncelleme : 03-02-2020 16:01

Araklılı Yazara Yeni Görev

Araklılı eğitimci ve yazar Mehmet Akif Bal öğretim görevlisi olarak Gazi Üniversitesine atandı.

Araklılı Yazara Yeni Görev

Araklı ile ilgili birçok eseri bulunan araştırmacı yazar ve eğitimci Mehmet Akif Bal, İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’ndeki müdür yardımcılığı görevinden sonra Ankara Gazi Üniversitesi TUSAŞ MYO'da öğretim görevlisi olarak göreve başlayacak.
MEHMET AKİF HOCANIN SOSYAL MEDYADAN YAYIMLADIĞI VEDA MESAJI ŞÖYLE:
24 yıldır keyifle ve her daim bir katmadeğer sağlama yaklaşımlarıyla eğitimci ve yönetici olarak görev yaptığım Milli Eğitim Bakanlığı teşkilatından ayrılarak, Gazi Üniversitesi TUSAŞ MYO'da öğretim görevlisi olarak göreve başladım.
Tam 24 yıl boyunca görev yaptığım ve çok şey öğrendiğim MEB'e, mesleki ve kültürel anlamlarda nacizane birşeyler katmaya gayret ettim. Ordu Perşembe'de başladığım meslek yaşamımı, İstanbul Fatih'teki Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Vefa Lisesinde keyifle sürdürdüm. Aynı keyfi ve mesleki sorumluluğu Bahçelievler'de Bahçelievler Anadolu Lisesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro'da devam ettirmeye çalıştım. Kıymetli desteklerini gördüğüm çok sayıda eğitimci arkadaşım yanında, ciddi projeler geliştirirken ve farkındalık arz eden bazı adımları atarken fikirlerimize kıymet veren pek çok yönetici dostlarımız oldu. Hepsine teşekkür ediyorum.
24 yıl boyunca sevinçler gibi üzüntüler de yaşadık. Tüm eğitimci dostlarımdan, arkadaşlarımdan, komşularımdan, hemşehrilerimden haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Ben helal ettim. Kimseye kırgın da değilim.
1992 yılından beri yüksek tahsilimin hem lisans hem yüksek lisans ve hem de kısmen doktora öğrenimini gerçekleştirdiğim İstanbul'dan ayrılmak zor. Tarihçilik ve yazarlık hususlarında çok şey öğrendiğim İstanbul'un yeri bir başka. Biliyorum.. Ama İstanbul'dan kopmamaya da çalışacağım. Bu vesileyle İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde görev yapan ve üzerimde büyük emeği bulunan çok kıymetli hocalarım ile dostlarıma en içten muhabbetlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum.
Gayretimi, bize fırsat veren Gazi Üniversitesi bünyesinde öğretim görevlisi olarak sürdürmeye çalışacağım. Böylesi bir göreve bizleri layık gören Gazi Üniversitesi'ndeki çok kıymetli hocalarıma içtenlikle teşekkür ediyorum. Hassaten saygılarımı arz ediyorum.
Yoğun başlayan ve bir süre yoğun olarak devam edecek bu süreç içerisinde bana destek veren fedakar eşim, kıymetli evlatlarım ve her daim yanımda olan kıymetli aile büyüğüm Muhittin Bal'a ise hususen teşekkür ediyorum.