ARAKLI HABER | Trabzon Araklı'nın İlk ve Tek Haber Sitesi
HV
10 AĞUSTOS Çarşamba 01:25
Advert

Ak Parti Trabzon Milletvekilleri Recep Çebi’yi Yeniden Aday mı Görmek İstiyor?

İddiaya göre: AK Parti temayül yoklamasında en fazla oyu Şaban Bıyık ve Mehmet Öztürk almasına rağmen, Ak Parti Trabzon Milletvekillerinin çoğu Recep Çebi’yi yeniden aday görmek istiyor

SİYASET
Giriş Tarihi : 23-11-2018 14:33   Güncelleme : 23-11-2018 15:14
Ak Parti Trabzon Milletvekilleri Recep Çebi’yi Yeniden Aday mı Görmek İstiyor?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine doğru AK Parti belediye başkan aday adayları netleşiyor. Geçtiğimiz günlerde Trabzon'da AK Parti temayül yoklamasında bini aşkın üye 102 belediye başkan aday adayı için 2500 teşkilat üyesi oy verdi.

Araklı’da resmi olarak; Hacı Taşkın, Mehmet Öztürk, Mikdat Çebi, Serdar Çebi, Erdal Kol, İsmail Çebi, Ömer Çebi, Hamit Baycan, Ömer Çebi, Salih Ergün ve Galip Genç adaylık başvurusunda bulundular.

İddiaya göre: adaylık başvurusunda bulunmadığı halde Ak Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık, Trabzon'daki AK Parti temayül yoklamasında en fazla oyu alırken, Bıyık’tan sonra en fazla oyu Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Öztürk almış.

Başka bir söylentiye göre ise: Ak Parti Trabzon Milletvekillerinin neredeyse tamamı mevcut belediye başkanı Recep Çebi’nin yeniden aday gösterilmesini istiyormuş. İki dönemdir Ak Parti’nin Araklı Belediye Başkanı seçilen Çebi’nin 8 yıldır hiçbir konuda Trabzon il teşkilatına ve Büyükşehir Belediyesine sorun çıkarmamasının bu kararda etkili olduğu ileri sürülüyor.


 

AdminAdmin

ÇOK OKUNANLAR