Araklı’dan Al Bol Oyu, Ver Pis İşi!
Seyfullah Aksoy

Araklı’dan Al Bol Oyu, Ver Pis İşi!

Bu içerik 1408 kez okundu.

 

Yıllardır Araklı gündemini takip ederim. Maalesef ilçemizi yönetenlerin sadece günü kurtarma politikalarından başka bir şey yaptıklarını göremedim. Eğer o günlerde kendilerini rahatsız edecek bir mevzu gündemdeyse, hayali bir gündem oluşturup o konuda halka müjdeler vermekte pek de mahirler!

Belediye Araklı’yı iki dönemdir bir ilçe değil de, bir mahalle muhtarlığı gibi yönetmeye çalışıyor. En iyi yaptıkları şey, sektirmeden her Cuma günü cep telefonlarına Cuma mesajı göndermek. Birde belediye başkanının düğünlerde nikah kıyma fotoğrafları. Gerisi ise maalesef bir hiç... 

Seçim dönemlerinde ilçe halkının kendilerine olan büyük desteğini bilen iktidar milletvekili adayları o günlerde Araklıya gelip %90 a yakın oyunu alıp sonrada gelecek seçime kadar ilçeye bir daha uğramıyorlar. Haksızlık yapmayalım hiç gelmiyorlar demiyorum. Eğer işlerine gelecek mevzularda ihtiyaç olursa ilçeye geliyorlar. Fakat bu ziyarette istedikleri tek şey bol yemek, iltifat, alkış vs. oluyor.  Canlarını sıkacak, ilçenin başına bela olan konularda kimseye bir kelime hakkı yok.

Bizden aldıkları oylarla TBMM’ye gidip orada bazı komisyonların başkanı bile oluyorlar. Kendi ilçelerinin haklarını çok güzel savundukları halde Araklı’nın başından eksik olmayan karabulutlara takviyelerde bulunuyorlar.

Trabzon genelinde ne kadar baş ağrıtan sorun varsa ilçeyi mahalle muhtarı gibi yönetenleri bildiklerinden Araklı’ya rahatça veriyorlar. İlin nüfus olarak en büyük 2. ama en mülayimlik açısından 1. İlçesi olduğunu bildiklerinden ne kadar pis iş varsa “verin gitsin” diyebiliyorlar.

Ama ilçe şimdi halkı soruyor;

*Her dönem size rekor oy verdiğimiz halde bizi neden sürekli cezalandırıyorsunuz?

*En büyük ikinci ilçe olduğumuz halde, rekor oy verdiğimiz halde  neden bizim milletvekilimiz yok?

*Biz oyumuzu sizin kim olduğunuza değil, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a verirken, siz ona verilen bu oyları ilçe aleyhine kullanmayı nasıl beceriyorsunuz?

*Araklı’ya haksızlık ettiğinizin farkında değil misiniz?

*Bizden aldığınız oylarla bizimle adeta eğlenme hakkını nereden alıyorsunuz?

*Hem rekor oy verip, hem de bize reva görülen pis işler için tepki vermememiz için bize neden başka seçenek bırakmıyorsunuz?

*Artık bardak doldu, bir damla bile taşmasına yeterlidir. Artık biz Araklı olarak gündeme temiz ve güzel projelerle gelmeyi bekliyoruz. Sizin pis işlerinizi az oy aldığınız ilçeler hiç mi hak etmiyor?

Lütfen artık bırakın yakamızı…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun-Sarp Demir Yolu çağrısı
Samsun-Sarp Demir Yolu çağrısı
Taşönü Çöp Tesisinin Yapımı Bu Ay Başlıyor
Taşönü Çöp Tesisinin Yapımı Bu Ay Başlıyor