2019’da Araklı Belediye Başkanı Kim Olacak?
Seyfullah Aksoy

2019’da Araklı Belediye Başkanı Kim Olacak?

Bu içerik 2106 kez okundu.

Eğer zamanında yapılırsa yerel seçimlere 1.5 yıldan daha az bir süre kaldı. Araklı’da gelecek yerel seçimde Ak Parti’den ilçe belediye başkan adayı tekrar mevcut başkan Recep Çebi mi gösterilecek?

Belki de geçtiğimiz dönem 17-25 Aralık kumpası nedeniyle meydana çıkan kargaşa ortamı en fazla başkan Çebi’ye yaramıştı. Eğer yine böyle bir karmaşa meydana gelmezse başkanının bu kez işi oldukça zor gözüküyor. Fakat yine de hiç de belli olmaz. Bakarsınız 3.dönem yine belediye başkanı olarak yine koltukta Recep Çebi’yi görebiliriz.

Bunun en büyük nedeni Araklı Ak Parti ilçe teşkilatı içinden bu konuda başkanı rahatsız edebilecek bir aday adayının hala ortaya çıkmamış olmasıdır. Başkan Çebi’yi endişelendirebilecek, teşkilat içinde işte gelecek dönem adayımız olabilir diyecekleri birileri var mı? Belki de vardır fakat daha zaman var diye “neme lazım başkan ile arayı bozmayalım” diye pusuda mı yatıyorlar bilinmez!

Araklı ne çektiyse böyle küçük hesaplar içindekilerden çekti. Bugünden çıkıp aday adayım demekten çekinenler hiç kusura bakmayın sizin gibilerden  ne köy olur nede kasaba!

Belki de kendilerini saklamakta haklı oldukları nedenleri vardır bunu henüz bilemiyoruz. Bir şeyi biliyoruz ki Araklı siyasetinde en kolay öne çıkanların ayağının kaydırıldığıdır.

Kafkas ordusu lideri Şeyh Şamil’in “Sonunu düşünen kahraman olamaz, kuvvet ve yardım ancak Allah ü Teâlâ’dandır” sözünü hatırlatarak gelecek dönem için, Araklı için artık ortaya çıkma zamanıdır diyorum.

Eee siyaset bu, yolun sonunda kahraman olmakta, Niyazi olmakta var dır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun-Sarp Demir Yolu çağrısı
Samsun-Sarp Demir Yolu çağrısı
Taşönü Çöp Tesisinin Yapımı Bu Ay Başlıyor
Taşönü Çöp Tesisinin Yapımı Bu Ay Başlıyor