Çaykur 2. Sürgünde Kotayı Artırmalı

Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, 1. Yaş çay sezonunda önceki yıla göre 65 bin ton az çay alan Çaykur’un 2. Çay sürgününde fabrika kapasitelerini tam kullanması ve kotayı artırması gerektiğini söyledi.

Çaykur 2. Sürgünde Kotayı Artırmalı
Çaykur 2. Sürgünde Kotayı Artırmalı Seyfullah Aksoy
Bu içerik 3026 kez okundu.

Rize Ziraat Odası İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Nevzat Paliç Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya Paliç’in yanısıra, İyidere, Derepazarı, Güneysu, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Çamlıhemşin, Of ve Araklı Ziraat Odası Başkanları katıldı.

İyidere Ziraat Odasında gerçekleştirilen ve birinci sürgün yaş çay değerlendirmesinin yapıldığı toplantı sonrasında Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç yaptığı açıklamada, birinci sürgünde yaş çayda %20-%25 arası eksik hasat tespit edildiğini, Çaykur’un da bir önceki yıla göre yaklaşık 65 bin ton az çay aldığını ifade ederek, 2. Sürgünde Çaykur’un bu açığı kapatmak için kotasını artırması gerektiğini söyledi.

Üreticinin özel sektöre ezdirilmemesi için Çaykur’un tüm fabrikalarını ikinci sürgünde tam kapasite ile çalıştırması ve üreticiye verilen dekar başı kotasını artırarak kontenjan uygulamasına geçmemesi gerektiğini kaydeden Paliç, ikinci sürgünde Çaykur ‘un kotasının arttırılmasının talep edilmesi için Çaykur Genel Müdürü ile görüşmek üzere randevu alınmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Paliç, koordinasyon kurulu toplantısında bölgemizdeki sorunlar ve çözüm yolları hususunda görüş alışverişinde bulunulduğunu da sözlerine ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
bonus veren siteler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayanlara Yeni Sosyal Tesis Hizmete Girdi
Bayanlara Yeni Sosyal Tesis Hizmete Girdi
Araklı’da “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes “ Kampanyası
Araklı’da “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes “ Kampanyası