Advert
Advert

2019’da Araklı’nın Belediye Başkanı Kim Olacak?

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere yaklaşık 6 ay kala Araklı Belediye Başkanlığı için adaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

2019’da Araklı’nın Belediye Başkanı Kim Olacak?
2019’da Araklı’nın Belediye Başkanı Kim Olacak? admin
Bu içerik 7180 kez okundu.

En büyük adaylık rekabetinin yaşanacağı parti ise Ak Parti. Adaylık yarışında en başta Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yer alıyor. Ak Parti’nin aday adayları arasında Recep Çebi’den sonra en güçlü aday adayı olarak ilçenin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mehmet Öztürk gösteriliyor. Ortahısar Belediye Başkan vekili Selahattin Çebi, Genç Araklı Derneği Başkanı Miktad Çebi, İş adamı Tahir Çebi, Hasan Çebi ve Hamit Baycan, Ak Partinin bilinen aday adaylarından.

Ak Parti’den sonra ilçenin en güçlü partisi Saadet Partisinin adayının tekrar eski belediye başkanı Ümit Çebi, İyi Parti’nin Baki Malkoçoğlu ve CHP’nin adayının Adnan Beşir olması bekleniyor. İlçede MHP’nin kimi aday göstereceği ise henüz bilinmiyor.

2019 Yerel seçimlerinden sonra Ak Parti’den aday gösterilenin belediye başkanı olacağına kesin gözüyle bakılsa bile, partilerin adaylarının gösterilmesinden sonra başka ittifaklarında olması beklenebilir.

Haber: Seyfullah Aksoy/ Araklı Haber/17.10.2018

2019’da Araklı’nın Belediye Başkanı Kim Olacak?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mecit     2018-10-17 Mehmet Öztürk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşönü Katı Atık Tesisi ihaleye çıkıyor
Taşönü Katı Atık Tesisi ihaleye çıkıyor
Ömer Çebi  Araklı Belediye Başkan Aday Adayı
Ömer Çebi Araklı Belediye Başkan Aday Adayı